Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Vašo Patejdl: Len kým tu si, tu pri nás blízko, tento svet zmysel má...

Vašo PatejdlHudebník, skladatel zpěvák a s Jožo Rážem spoluzakladatel skupiny Elán, zkrátka nepřehlédnutelná hudební osobnost Vašo Patejdl zemřel 19. srpna 2023 v ranních hodinách. Tato zpráva se rozšířila během dopoledne téhož dne přes sociální sítě do mediálního prostoru. Opustil nás skvělý a velmi skromný člověk, profesionál každým coulem, autor mnoha známých hitů - jak svých vlastních, tak složených pro další zpěváky.

Vašo Patejdl a Jožo Ráž křtí CD Voda (a krev) nad vodouOdešel úžasný člověk, který se narodil v krásném datu 10.10.1954 v Karlových Varech. Autor muzikálu Jack Rozparovač, a spoluautor úspěšných muzikálů Osmý světadíl a Voda (a krev) nad vodou, uváděných v Divadle Kalich. Zde jsme ho spolu s Jožo Rážem a Jánem Balážem naposledy viděli na křtu CD k muzikálu Voda (a krev) nad vodou.

Je nespravedlivé, že tito lidé odcházejí tak brzy, když mají tolik Elánu, který mohou předávat dalším.

Vašo Patejdl, Jožo Ráž a Ján BalážNejznámějšími písněmi tohoto hitmakera jsou například hudba k filmům Fontána pre Zuzanu, písně "Ak nie si moja", "Kaskadér", "Čakám ťa láska", "Mám, kým nemám", "Po schodoch", hity z muzikálů Jack Rozparovač "O něčem sním", "Žádám, Bože náš", nebo muzikálu Osmý světadíl "Jedenáste prikázanie", "Len kým tu si", či "Voda, čo ma drží nad vodou".

Upřímnou soustrast rodině a blízkým.

Poslední rozloučení se bude konat 30. srpna 2023 od 14 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie u Strahovského kláštera. Pro veřejnost se uskuteční přenos na obrazovky, umístěné na nádvoří Strahovského kláštera.

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.