Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Tak tohle si nenechte ujít! Komenský mezi námi!

Komenský: LabyrintVšestranně nadaný autor Richard Pachman připravil scénické oratorium ke 400. výročí napsání první verze rukopisu díla Jana Ámose Komenského „Labyrint světa a ráje srdce“, které bude mít své dvě premiéry 8. března 2024 v 19:00 hod. v Olomouci v kapli Konviktu a 14. března 2024 v 19:00 v kostele Sv. Martina ve Zdi v Martinské ulici v Praze 1 - Staré Město. Vstupenky jsou k dostání na www.ticketstream.cz. Pořad byl přeložen z listopadu 2023, již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V Olomouci seženete vstupenky v Moravském divadle Olomouc. V "Labyrintu světa a ráji srdce" vystoupí Richard Pachman, Jan Přeučil, Dita Hořínková, Filip Antonio, Viktor Antonio, Kateřina Jechová a houslista Petr Maceček.

Richard Pachman na výstavě Léto plné hvězdRichard Pachman je velmi úspěšným autorem, skladatelem, malířem, spisovatelem a moderátorem Českého rozhlasu. V neděli 18. prosince 2022 vystoupil Richard jako host Mariky Gombitové na jejím koncertě v O2 Aréně v Bratislavě. Jejím hostem bude i na dvou koncertech v Praze, které se budou konat v pražské O2 Aréně 16. a 30. ledna 2024. Napsal několik velmi žádaných knih, vydal přes 30 CD a uspořádal přes stovku výstav svých obrazů.

Dita Hořínková, Kateřina Jechová, Viktor Antonio a Filip Antonio jsou nedílnou součástí projektu Komenský / LabyrintV současné době Richard nabízí dva pořady pro školy, které mají u mládeže a dětí nebývalý úspěch. Jsou to pořady Mistr Jan Hus a pořad o knize Tylda, která vyšla dokonce i v překladu v Belgii. Za oratorium Mistr Jan Hus získal Richard Pachman v roce 2006 cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových, v letošním roce uvedl s obrovským úspěchem Pašije – Velikonoční příběh s Libereckým symfonickým orchestrem. Nenechte si tedy novinku „Labyrint světa a ráje srdce“ ujít!

 

Postavy a obsazení
Vypravěč / Komenský Jan Přeučil
Osud / Šalamoun Richard Pachman
Mámení / Fortuna Dita Hořínková
Všudybud Filip Antonio
Poutník Viktor Antonio
Královna Moudrost Kateřina Jechová
Housle Petr Maceček


 

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.