Musicalnet.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Creative Commons License
Email Tisk

Jana Fabiánová představila zcela nový pořad Trauma show

O vážných věcech se dá mluvit i s humoremZpěvačka, spisovatelka a žena mnoha tváří Jana Fabiánová přichází s úplně novým pořadem, který tady dlouho chyběl. Dala mu název Trauma show a premiéru měl 18. dubna 2024 v 19 hod Divadle Na Prádle. Jejími hosty byli spisovatel Tomáš Paprštein, hudebník Václav Tobrman a herečka a zpěvačka Denisa Nesvačilová. První tři si vzali za úkol moderovat talk show o nelehkých tématech, týkajících se mnohých z nás. V každém pořadu diváci uvidí hosta, se kterým budou společně nacházet styčné body, a s humorem a výbornou hudbou budou zkoušet posunout se nad naše životní výzvy. V svépomocné trauma show nepůjde o to hledat senzace ani terapeutická řešení. Autoři chtějí hledat především pravdivost, sdílení, upřímnost i nastínit cesty, kterými je možné jít, pokud se člověk chce v životě posunout dál.

Tomáš Paprštein přišel představit svou knihu „Klubovna naděje“Jana věří, že naše společnost dokáže mnohé vyřešit. Chce to ovšem přiznat barvu a otevřeně i laskavě komunikovat, protože mluvit o všech výzvách vyžaduje velký kus odvahy. Pokud se budeme nacházet v bezpečném prostředí, můžeme se některým věcem společně i zasmát, a tím otevřít cestu k hojení ran, ať jsou čerstvé nebo staré. Cílem nebude probírat pouze zdravotní témata, ale bavit se obecně o nelehkých životních situacích. S tímto cílem Jana Fabiánová přivítala v divadle, jak vtipně poznamenal majitel webu Musicalnet a fotograf Michal Škvor, pár „zakládajících diváků“, neboť o vzniku nového pořadu vědělo zatím jen pár pozvaných účastníků. Ale o to víc jsme byli mile překvapeni a pořad jsme si opravdu užili.

Do křesla pro hosta usedla herečka Denisa NesvačilováJana nejprve představila spisovatele Tomáše Papršteina, který přišel představit svou knihu „Klubovna naděje“, ve které zcela otevřeně píše o zneužívání pedagogem, které zažíval v dětství. Dnes Tomáš jezdí po školách se svými přednáškami a pomáhá potenciálním obětem s pochopením situace, a otevírá jim možnosti nebát se o těchto věcech mluvit, svěřit se. Jana se ujala role moderátorky a společně s Václavem Tobrmanem kladli Tomášovi Papršteinovi otázky. Potom se Jana svěřila se svou zkušeností s MUDr. Cimickým, jehož kauza v současné době probíhá u soudu. Jana se ozvala v době, kdy měl dr. Cimický dostat od prezidenta státní vyznamenání, neboť se jí to nezdálo být v pořádku. Na základě jejího popudu se potom začaly hlásit další oběti.

„Zakládající diváci“ pokládali své zvídavé otázkyPo písničce, kterou Jana zazpívala za doprovodu Václava Tobrmana, pozvala do křesla pro hosta herečku a zpěvačku Denisu Nesvačilovou, která se nejprve rozpovídala o své sportovní dráze v dětství a později o své herecké dráze, aby plynule navázala na svůj problém – atopický ekzém, se kterým se s neobyčejnou upřímností svěřila divákům. Ti se také vzápětí mohli ptát a aktéři na jevišti s velkou otevřeností odpovídali na vše, co je zajímalo, a snažili se nacházet východiska a řešení, poradit, jak se k daným tématům postavit. Došlo i na laskavé, humorné historky a Denisa přidala i dva francouzské šansony Edith Piaf za brilantního doprovodu Václava Tobrmana.

Jana Fabiánová také zazpívala jednu písničkuVečer nás všechny jako diváky zaujal svou neobyčejnou hloubkou, chápavým přístupem a obdivuhodnou upřímností všech na jevišti, a dává tušit, že i o velmi vážných tématech je možné se bavit i odlehčeně a s humorem. A když je povídání proloženo krásnou hudbou a zpěvem, jedná se skutečně o mimořádný zážitek. Jana má připraveno spoustu závažných témat, které se chystá otevřít. V příštím pořadu Trauma show se můžeme těšit na dalšího vzácného hosta – herce, skladatele, zpěváka, autora a producenta Ondřeje Gregora Brzobohatého. Jana tajemně dodala, že neprozradí, jestli přijde Ondřej nebo Tiffany Richbitch, prý možná oba… Pořad se bude tentokrát konat v Chodovské tvrzi 22. května 2024 v 19 hodin. Máme se tedy na co těšit, nenechte si další Trauma show ujít!

Galerie z pořadu 
Denisa překvapila svou otevřeností a upřímností Jana Fabiánová oslnila svým přirozeným půvabem Kniha „Klubovna naděje“ Tomáše Papršteina byla k dostání ve foyeru divadla Václav Tobrman s Denisou Nesvačilovou v šatně
Denisa přidala i několik humorných historek ze svého života Jana nám představila i svého partnera Petra Baťhu Václav Tobrman pořad doprovázel svým klavírním uměním, ale zapojoval se i do diskuze Václav Tobrman, Tomáš Paprštein, Denisa Nesvačilová, Jana Fabiánová a její partner Petr Baťha

Komentáře k článku

* Jméno
* Mail
WWW
Přidat komentář
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
 
Sdílej na Facebooku

Creative Commons

Creative Commons License
Photo & text by Michal Škvor & team Musicalnet.cz is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License. Based on a work at www.musicalnet.cz

Certifikace

Tyto stránky jsou archivovány v systému Národní Knihovny v projektu

 STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR


Musicalnet.cz

Copyright © Michal Škvor & team, 2004 - 2024 pro Musicalnet.cz. Všechna práva vyhrazena. Fotografie ani články nelze používat na jiných webech bez písemného svolení autorů.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.